۲۰۰ هزار نفر در مدارس غیردولتی اشتغال دارند

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری ایمنا به نقل از پانا، حسن مسعودی با اشاره به اینکه ۲۰۰ هزار نفر در مدارس غیردولتی کشور اشتغال دارند، اظهار کرد: ماده ۲۵ قانون با صراحت بر موضوع بیمه کارکنان مراکز غیردولتی تاکید دارد و مشخص کرده که همه افرادی که در مراکز غیردولتی کار می‌کنند و فاقد پوشش بیمه ای هستند باید تحت پوشش قانون تامین اجتماعی که یکی از مصادیق آن بیمه است، قرار گیرند.  

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه لازم است تاسیس کنندگان مدارس غیردولتی باید نسبت به بیمه تمامی کسانی که همکاری دارند، اقدام کنند، اضافه کرد: افراد پاره وقت نیز باید تحت پوشش بیمه باشند و حق و حقوق خود را مطابق با قانون کار دریافت کنند.  

وی با بیان این که حمایت از موسسان، دانش آموزان، اولیا و حمایت از قانون و مقررات و کارکنان مشغول به کار در این مدارس در دستورکار قرار داده شده است، افزود:۱۱ درصد از دانش آموزان کشور به تعداد حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند که نوآموزان پیش دبستانی و خرید خدمات در بین این ۱۱ درصد نیستند.

مسعودی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه هدفگذاری برای پوشش ۱۵ درصدی دانش آموزان کشور در این مدارس لحاظ شده است.

وی با بیان اینکه ۱۴ هزار و ۵۰۰ مدرسه غیر دولتی در کشور وجود دارد اظهارکرد: توسعه و تقویت مدارس غیردولتی هدف این بخش بوده و سیاست های وزیرآموزش و پرورش و سازمان نیز بر نقش آفرینی بیشتر این مدارس درکشور است.   

مسعودی با بیان اینکه هدفگذاری های سال قبل بر پوشش ۲۰ درصدی دانش آموزان بوده است، اظهارکرد: این هدفگذاری محقق نشده و و سهم کشور از این مدارس بسیارکم است

 گفتنی است؛ هم اکنون ۱۳ میلیون دانش آموز در کشور مشغول به تحصیل هستند که فقط ۱۱ درصد آنها در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *