نماز جمعه پایگاهی مردمی در برابر جبهه استکبار است

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان دهاقان ، حجت الاسلام والمسلمین اصغر رضوانی،در خطبه های نماز جمعه دهاقان،اظهار داشت:نمازجمعه مردم را دربرابر استکبار جهانی غنی می سازد وهم اینکه به تقوای الهی دعوت می نماید.

وی بااشاره به اینکه نماز جمعه پایگاهی است که اسلام برمسلمین تعبیه دیده است،اذعان داشت:این پایگاه نباید تضعیف شود وکسانی که دربرگزاری این فریضه الهی نقش دارند باید به این اصل توجه نمایند،نماز جمعه سیاسی وعبادی است وحضور در آن پاسخ مثبت به ندای الهی می باشد.

خطیب نماز جمعه دهاقان ،افزود:پیامبر اکرم(ص) فرمودند هرکس به خدا وروز قیامت ایمان دارد براوست شرکت در نماز جمعه بجز افراد مسافر،بیماران،بچه ها وغلامان وبرزنان نیز واجب نیست اما در این عصر آنها هم می توانند در نماز حضور داشته باشند واگر هم حتی نباشند نماز با حضور مردان هم می تواند اقامه شود.

حجت الاسلام رضوانی باتوجه به حضور بانوان ونقش آنها در پیروزی انقلاب اسلامی،تصریح کرد:خوشبختانه شهرستان ما از نظر عفاف وحجاب در مرتبه خوبی قرار دارد اما در برخی از نقاط روندی را مشاهده می کنیم که دشمنان درزمینه عفاف وحجاب سرمایه گزاری کرده اند و می خواهند میوه خبیثانه خود را بچینند.

وی،افزود:کسانی که درروز جمعه خود را مشغول سرگرمی وتجارت ودادوستد نماید وبه نماز جمعه حاضر نشود خدا هم نسبت به او توجه نمی کند.

امام جمعه دهاقان،گفت:باید توجه کرد این نظام وانقلاب هدیه الهیست وهرکس سعی درضعف آن کرد به خودش باز می گرددوماباید تلاشمان ای باشد که ببینیم کجا ایستاده ایم وچه کاری می توانیم انجام دهیم تا سبد پری از یاری کردن انقلاب واسلام راداشته باشیم.

حجت الاسلام رضوانی باتوجه به تشکیل کابینه دولت دوازدهم،خاطر نشان کرد:کابینه ای که ردیف می شود باید100درصدی باشد ،دولت مربوط به همه مردم ونظام است مساله نباید صف بندی شود که بگویند دولت از آن گروه خاصی است وباید این را مدنظر قرار داد که مردم زیر پرچم یک نظام ودولت قرار دارند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *