لزوم راه اندازی شرکت های تعاونی کارآمد در فریدن

[ad_1]

کمال رضایت در گفتگو با خبرنگار ایمنا از شهرستان فریدن، حوادث تروریستی اخیر تهران را محکوم و اظهار کرد: بعد از ۱۴ قرن حکومت اسلامی در ایران زمین شکل گرفت و به تعبیر مقام معظم رهبری استقلال، آزادی، مردم سالاری، عقلانیت و استکبار ستیزی از جمله خصوصیات بارز جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان این که ما در همه حال باید روحیه انقلابی گری خود را  حفظ کنیم، عنوان داشت: انقلابی گری روح اصلی نظام و تکامل انقلاب است و  ما باید در همه شرایط انقلابمان را که منبعث از حکومت امیرالمومنین (ع) است  به جهانیان معرفی نماییم.

وی وحدت و همبستگی مردم را خنثی کننده توطئه های دشمنان دانست و افزود: با حفظ روحیه انقلابی این سنگ اندازی های دشمنان اثری در اراده مردم نخواهد گذاشت.

وی در ادامه با مروری بر مسائل شهرستان، به تاکید بر نقش مهم  آموزش و پرورش در تربیت اعتقادی دانش آموزان، افزود: معلمان ما وظیفه دارند دانش آموزان را با مبانی فکری و اعتقادی امام راحل و مقام عظمای ولایت آشنا نموده و این مبانی را ترویج نمایند و تلاش نمایند تا نسل جدید ما افکار بلند امام راحل را بشناسند و در راه اعتلای آنها تلاش نمایند .

فرماندار فریدن در ادامه به بیان مشکلاتی در حوزه های مختلف شهرستان پرداخت و افزود: لازم است تمامی اقدامات انجام شده در خصوص املاک مازاد آموزش و پرورش کارشناسی شده و در هر تصمیمی که در خصوص این املاک گرفته می شود چشم انداز تحول و توسعه روستاها و نفع مردم در آن ها دیده شود و بدون در نظر گرفتن مصلحت مردم و روستا تصمیمی اتخاذ نشود.

وی بر اجرا و نصب سرعت گیرهای روستایی ، فعال سازی گشت تاکسیرانی، اصلاح و تامین روشنایی چراغ چشمک زن ورودی شهرداران، نصب تابلوهای ایمنی و چراغ های چشمک زن در حدفاصل پلیس راه تا پل قفر، لکه گیری جاده بین شهری محله آشجرد تا شهر دامنه و جمع آوری نخاله های ساختمانی تاکید نمود.

رضایت تلاش در جهت توسعه روستاها در تمامی زمینه ها را بسیار مهم قلمداد نمود و گفت: با فرهنگ سازی و ایجاد تحول آموزشی در روستاها می توان بسیاری از مشکلات را برطرف نمود.

وی افزود: متاسفانه با توجه به نقش مثبت تعاونی ها در پیشرفت و توسعه اقتصادی ما در شهرستان با فقدان شرکت های تعاونی کارآمد و توانا رو برو هستیم و باید تلاش کنیم با راه اندازی شرکت های تعاونی کارآمد زمینه اشتغال را در شهرستان فراهم نماییم .

نماینده عالی دولت در شهرستان، اذعان داشت: در زمینه اشتغال با توجه به پتانسیل های منطقه ایجاد و راه اندازی میدان میوه وتره بار و محصولات کشاورزی و شرکت تعاونی صادرات موادغذایی وتولیدی و ایجاد وتوسعه صنایع تبدیلی در شهرستان اهمیت بسزایی دارد.

فرماندار فریدن به بافت فرسوده روستاها و وجود منازل تخریبی اشاره نمود و اظهار داشت:  باید در سیاست های مسکن روستایی بازنگری گردد .

رضایت اظهار امیدواری کرد با انجام اقدامات در خور و شایسته روستاییان عزیز، بتوانیم زمینه بازگشت روستاییان از حاشیه شهرها به موطن اصلی خود را فراهم نماییم.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *