شهرستان های غرب استان حیاط خلوت و تفرج گاه نیستند/ موانع پیشرفت برچیده شود

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان فریدن، حجت الاسلام عبدالمجید گشول  در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر داران، با اشاره با مروری بر فرازهایی از نهج البلاغه؛ اظهار کرد: سفارش به تقوا، حق گویی، اخلاص در عمل، عدم افسوس  برای از دست رفتن تعلقات دنیوی و عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر  از آموزه های مهمی است که مولای متقیان به آن ها سفارش نموده است.

امام جمعه موقت داران با بیان این که لجاجت و جهالت موجب پدیدار شدن فتنه است، عنوان داشت: این افراد مصداق اصحاب شمال هستند که نه توبه می کنند و اقرار و استغفار بلکه لجاجت به خرج می دهند و در جهل خود فرو می روند.

وی با بیان این که ماه رمضان و به خصوص شب قدر بهترین فرصت برای توبه و انابه است، افزود: هرگاه انسان با تضرع و زاری و بدون لجاجت و جهالت در پیشگاه حق توبه کند رحمت الهی او را فرا خواهد گرفت.

حجت الاسلام گشول با اشاره به حمایت های حکومت خبیث عربستان از گروه های تروریستی، اظهار کرد: تلاش عربستان در جهت نا امنی منطقه و ایران نتیجه ای در پی نخواهد داشت همان گونه که سال ها بمباران بی شرمانه و وقیحانه یمن و کشتار مردم مظلوم این کشور نتیجه ای در بر نداشته است.

وی با بیان این که ماهیت حکومت آل سعود ذاتا بر اساس کشتار و ظلم و استبداد شکل یافته است، عنوان داشت: پشتیبانی حکومت ناپاک آل خلیفه در بحرین و توسعه ترور و جنایت در منطقه پرونده ننگین آل سعود را سیاه تر کرده است.

امام جمعه موقت داران تصریح کرد: حکومت جلاد و آدم کش آل سعود صلاحیت اداره حج را ندارد و کشورهای اسلامی باید فکری برای این مسئله بکنند.

حجت الاسلام گشول در بخش دیگری از اظهارات خود با تاکید بر پرهیز از دو قطبی نمودن فضای کشور، افزود: مسئولان نظام در بخش های مختلف به ویژه قوه مجریه، توصیه های دلسوزانه و حکیمانه رهبر بزرگوار انقلاب را جدیت و قاطعیت دنبال کنند و با هدف حفظ وحدت ملی بکوشند تا کشور به دو قطب مخالف و موافق تقسیم نشود.

وی در ادامه خطاب به مسئولان و مدیران استانی تصریح کرد: مدیران استانی دقت کنند شهرستان های غرب اصفهان حیاط خلوت و تفرج گاه و در حکم ریه استان نیستند و قطعا نیازها و مشکلات عمده ای دارند که باید رفع گردد.

وی با انتقاد از استمرار بی توجهی مسئولان بالادستی به مشکلات عظیم این مناطق، افزود: مسئولان برای حل مشکلات موجود در بخش آب، اشتغال و کشاورزی بیشتر همت گمارند.

حجت الاسلام گشول با اشاره به تحریم های جدید وضع شده از سوی آمریکا در قبال ایران، این بدعهدی ها را نقض آشکار برجام و نشانه غیر قابل اعتماد بودن کنگره و دولت ایالت متحده آمریکا دانست.

وی افزود: اعتماد به قراردادها و وعده های پوچ دشمن از دو حالت خارج نیست؛ یا خیانت است یا حماقت و مسئولان باید بیش از پیش هوشیار باشند.

امام جمعه موقت داران در ادامه با طرح این سوال که “آیا واقعا مسئولان به لزوم کنترل و مدیریت فضای مجازی معتقد هستند یا نه”؛ تاکید کرد: دولتمردان و دست اندرکاران این امر لازم است کنترل و مدیریت فضای مجازی را به نفع ارزش های اسلامی و انقلابی جدی بگیرند و از آوار شدن بهمن اطلاعات غلط و مضر بر سر جوانان و خانواده ها جلوگیری نمایند.

حجت الاسلام گشول در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به مهارشدن گروه تروریستی داعش در منطقه گفت: با عقب راندن این گروه های تروریستی و شکست نقشه شوم اسرائیل غاصب؛ موج بازگشت تروریست ها به کشورهای غرب از جمله اروپا و استرالیا شدت گرفته و این یک خطر جدی و تهدید بزرگ برای آن هاست.

وی تصریح کرد: دود رواج خشونت و ترور بیش از همه به چشم کشورهایی  مانند فرانسه، انگلیس و آمریکا می رود که خود آن را ایجاد کردند و توسعه دادند.

امام جمعه موقت داران در بخش پایانی اظهارات خود خواستار تعریف درست مفاهیم مهمی چون آزادی شد و گفت: آزادی به معنای ولنگاری هیچ سودی ندارد.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *