اجرای طرح مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان (نماد) در استان اصفهان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری ایمنا به نقل از روابط عمومی دادگستری استان اصفهان، در این جلسه که باهدف و موضوع طرح و بررسی طرح ملی «نماد» در دادگستری مرکز استان تشکیل شد، احمد خسروی وفا، رئیس‌کل دادگستری استان این طرح را که به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تهیه‌ شده است، بسیار ارزشمند و اثرگذار در حوزه مراقبت و پیشگیری از آسیب‌های رفتاری و اجتماعی دانش آموزان دانست و اظهار کرد: توجه و تربیت و آموزش صحیح نسل آینده‌ساز جامعه همواره از دغدغه‌های مسئولان بوده و تاکنون اقدامات خوبی نیز صورت پذیرفته است اما بنا به‌ ضرورت و شرایط متغیر جوامع و تهدیداتی که در کمین افراد به‌خصوص دانش آموزان است معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اجرای این طرح ملی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: در این طرح با توجه ویژه به رفتارهای تهدیدکننده دانش آموزان به‌منظور تربیت نسل رشد یافته و بافرهنگ و به‌دوراز هرگونه آسیب و تهدید با همکاری 12 ارگان و نهاد دولتی اقدامات لازم در جهت اجرای آن به عمل خواهد آمد.

رئیس ستاد پیشگیری استان با اشاره به اینکه این شورا به‌عنوان بازوی سیاست و محور اصلی اجرای این طرح عمل خواهد کرد گفت: مفاد این سند و نحوه اجرای آن به‌تمامی ترجمان‌ها و سازمان‌های امضاکننده ابلاغ خواهد شد.

خسروی وفا ابراز امیدواری کرد با اجرای دقیق این طرح جامع و ارزشمند، شاهد کاهش چشمگیر آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرائم در آینده خواهیم بود.

گفتنی است، در پایان این نشست برخی مسائل مرتبط با آسیب‌های اجتماعی و تهاجم و تهدیدات فرهنگی دشمن طرح و بررسی و اجرای اقدامات فرهنگی اثرگذار در این حوزه پیشنهاد شد.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *